iLhan Ata Photography

iLhan Ata Photography


Referans Description
  • 0
  • 22/09/2017

“Houston’da düğün fotoğrafçılığı yapıyorum. Müşteri sayımı arttırmak ve potansiyel müşterilerime ulaşabilmek için bir web sitesi yaptırmak istiyorum.” açıkçası, bunu ilk duyduğumuzda şaşırdık. Antalya merkezli bir web tasarım firması olarak, Houston – Teksas bölgesini hedefleyen bir web sitesi teklifi almak belediğimiz bir şey değildi. Öte yandan projeyi ilginç bulmuştuk. İLhan Ata bey ile yaptığımız uzun görüşmelerden sonra bu siteyi en iyi şekilde yapabileceğimize karar verdik. Projenin tamamlanması planladığımızdan biraz daha uzun sürse de sonunda ortaya çıkan iş hem bizi hem de iLhan beyi oldukça mutlu etti.

AMAÇ
Bir fotoğrafçı web sitesi tasarımı, kullanıcıların ihtiyaç duydukları her türlü bilgiye site üzerinden ulaşmalarını mümkün kılacak, akıcı ve kolay ulaşılabilir bir kullanıcı arayüzüne sahip olmalıdır. Bunu sağlamak için, Online düğün fotoğrafı rezervasyon sistemi, fotoğrafların online erişim, karta bastırmak istedikleri fotoğrafları seçtikten sonra ödemesini online olarak yapabildikleri bir site yapmayı amaçladık ve bunda da başarılı olduk.

SEO
iLhan Ata Photography sitesi, coğrafi ve demografik olarak Amerikan İngilizcesiyle Houston bölgesinden yapılacak sorgulara göre tasarlanıp optimize edildi. Sitedeki metinler özgün olarak bu amaca yönelik olarak yazıldı ve optimize edildi.

MOBİL UYUMLULUK
ilhanataphotography.com sitesi piyasadaki güncel masaüstü bilgisayar, notebook ve mobil aygıt ekranlarının çoğuyla uyumludur. Site görüntülendiği cihazın ekranına uyacak şekilde şekilde bileşenlerini ve/veya yazıtipi büyüklüklerini otomatik olarak ayarlar. Bunun yanında sitede blokların hangi aygıt ekranlarında görünür olup hangilerinde görünmeyeceğini teker teker seçmek mümkündür. Hemen bütün ekran türleri için bütünüyle işlevsel kalabilen birden çok mobil arayüze sahiptir. Bunun yanında mobil kullanım ergonomisi kurallarıyla uygunluk testiyle sınanmıştır.

HIZ
Kullanıcıların yavaş açılan siteleri ziyaretten vazgeçtikleri web tasarımcılar tarafından iyi bilinen bir gerçektir. Ayrıca Google yavaş açılan siteleri arama sonuçlarında daha aşağı sıralara kaydırıp cezalandrımaktadır. Bunu göz önünde tutarak ilhanataphotography.com sitesinin kullanıcıların taleplerine hızlı tepki verebilmesi için bir dizi önbellekle destekledik. Sitedeki çok sayıda yüksek çözünürlüklü imajın yol açabileceği muhtemel yavaşlığı kompanse edebilmek için site en hızlı içerik sunuculardan biri olan NGINX üzerinde çalışacak şekilde optimize edildi.

Eklentiler
Online Rezervasyon, Online Ödeme, Otomatik Fiyat Tabloları, İşlemsel E-postalar, Müşteri Hesap Paneli, İletişim Formu, Google Analytics ve Google Search Console bağlantısı, Yorumlar

Referans Details
  • müşteri:

    iLhan Ata